Faster Than Light: FTL” üzerinde 2 yorum

  • Sudo e-dergisinin 49. sayısında Emre Güntekin’in güzel bir incelemesi var. Oradan alıntıdır.

   https://sudo.ubuntu-tr.net/2013/01/19/ubuntu-turkiye-e-dergisi-sudonun-49-sayisi/

   “- Stealth Cruiser: Bu gemi, Engi ana sektöründe yapılıyor. Bu gemiyi alabilmek için Engi Homeworld sektöründen geçmeniz ve müretebatınızda en az bir tane Engi bulundurmanız gerekiyor. Engi sektöründeyken, Engi gemilerinin toplandıgı bir atlama geçidini bulun. Burada, Engi mürettebatınızı filoya yollayın ve Engi filo kaptanının size verdigi iki görevi tamamlayın. Bu gemi açılacaktır.

   – Engi Cruiser: Bu gemiyi açabilmek için 5. sektöre gelmeniz yeterli.

   – Mantis Cruiser: Mantis sektöründeki efsane hırsız KazaaakplathKilik (dogru yazmısımdır umarım adını) bu gemiye sahip, O’nun elinden almanız gerekiyor. Ancak O’nunla karsılastıgınızda, eminizde bir Isınlama ünitesi olmalı ve MedBay ünitesi ikinci kademede olmalı (ilk kademedeki MedBay, sadece revire girmis mürettebatı iyilestirebilirken, ikinci kademe MedBay, geminin herhangi bir yerindeki yaralı mürettebatı iyilestirebiliyor). Hırsızla karsılastıgınızda saldırın ama gemisini yok etmeyin. Gövde hasarı kırmızıya gelince, gemisine mürettebatınızı ısınlayın. Fazla sayıda ve iyi dövüsen elemanlar seçmeniz iyi olur, zira hızlı olmanız gerekiyor. Yaralarından dolayı ölmeden önce hırsızı yakalayıp, geminize geri ısınlanmanız gerek. Ancak hırsız, ısınlamadan sag çıkamayacak kadar güçsüz, o yüzden hemen oracıkta tıbbi müdahale gerekiyor. Bunun için de ikinci kademe MedBay ünitesine sahip olmanız gerek. Eger öldürmeden yakalayabilirseniz, gemiyi size veriyor. Ölürse bu gemiyi açamazsınız.

   – Federation Cruiser: Bu gemiye terfi etmeniz için, oyunu bitirmis olmanız gerekiyor.

   – Slug Cruiser: Slug kontorlündeki bir Nebula sektörüne gitmeniz gerekiyor. Bu sektörde sensörleriniz çalısmayacaklardır. Burada bazı gemiler yanınıza yanasarak, stoklarını sizinkilerle degismek isteyeceklerdir. Burada, Anti-Bio Beam denilen bir silahı tasıyan gemiyi bulun ve bunu isteyin. Karsılıgında sizden bilgi isteyecek. Geminin istedigi noktaya zıplayarak, buradaki gemiye saldırın. Gemi zıplayarak kaçmaya çalısacak. Zıplama yapmadan önce, gemi mürettebatının tümünü öldürebilirseniz, Slug Cruiser’ı alabilirsiniz.

   – Zoltan Cruiser: Zoltan sektörüne girdiginizde, bu sektörede silahsız bir Zoltan Transporter gemisinin oldugu noktayı bulun ve sizden istedigi görevi kabul edin. Görev noktasına zıpladıgınız zaman, bir isyancı gemisi “bu sefer kaçamayacaksın!” diyerek üzerinize saldıracak. Karsı saldırıya geçmeyin ve gemiye “sunu konusarak, savassız halledelim!” seklindeki cevabı seçin. Gemi durup, teklifinizi kabul ettigi zaman, bu gemi açılacak.

   Bu gemilerin yanında bir Rock Cruiser ve esrarengiz bir gemi daha var. Ne yazık ki ben bu iki gemiyi bulamadım.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s