GNOME Geliştiricileri Ubuntu’nun UNITY’ye Geçme Kararı Hakkında Konuştu” üzerinde 4 yorum

  1. bence ubuntu bu işte başarılı olacak, unity çok güzel bir masaüstü sistemi. bu gerekliydi.

    • Gnome geliştiricileri biraz duygusal davranıyor. Unity’yi ben de sevmedim ama Ubuntu geliştiricilerinin onu masaüatüne uyarlaması için koca 6 ay var ve peşinen hüküm vermek istemem, zaten beğenmezsek GNOME, paket depolarında mevcut olduğu için istediğimiz zaman kurmamız mümkün olacak.

  2. Ubuntu şuana kadar Linux ‘u insanlara sevdirmeyi başardı. Gnome masaüstü olarak bence KDE den ve emsallerinden daha kullanışlı ve anlaşılabilir olabilir ama ilerlemek için birşeylerden vazgeçmek gerekiyorsa bu denenir ve sonucu değerlendirilir.

    Gnome ‘a düşen görev masaüstünü daha da geliştirmek ve özellikle geleceğin vazgeçilmez teknolojisi olacak çoklu dokunma için yeni birşeyler düşünmek zorundalar.

    Aslında tabi burdan ahkam kesmek kolay çünkü elimizde Pardus gibi bir çıkmaza girmiş dağıtım varken onları yargılamak ne kadar doğru bilinmez.

    • Gnome geliştiricilerinin tepkisi biraz aşırı olmuş. Ama şimdiki haliyle Unity’yi kulanır mısın deseler, bin kere hayır. Fakat shuttleworth gibi vizyonu geniş bir yönetici bu riski aıyorsa, bir bildiği vardır derim. İleriki sürümlerde X görüntü sunucusu da terkediliyor, görünen o ki Ubuntu bu iki hamleyi başarıyla kotarırsa linux dünyası hızlı bir standardizasyona gidecek. Çok büyük değişimler kapıda ve linuxun gelecek 5 yılı çok farklı olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s